Kamienica przy Placu Kościuszki 14/15 przejdzie generalny remont.

Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyłoniło Wykonawcę na remont największej kamienicy znajdującej się przy Placu Kościuszki zlokalizowanej  w południowo -zachodniej części Placu Kościuszki. Do postepowania przetargowego  na powyższe zadanie przystąpiły trzy firmy, najkorzystniejsza ofertę została przesłana  przez formę ARCH BUD Anna Hajdera,  która opiewa na kwotę 7 899 000,00 złotych brutto.

W dniu 06.05.2024r. podpisana została umowa z wykonawcą, którego zadaniem będą  w pierwszej kolejności prace polegające na wykonaniu kompletnej zaktualizowanej dokumentacji  projektowej zamiennej  budynku mieszkalno - usługowego  na bazie posiadanej przez Spółkę dokumentacji projektowej bazowej, uzyskanie wszelkich decyzji i pozwoleń a następnie na jej podstawie wykonanie kapitalnego remontu kamienicy przy ul. Placu Kościuszki 14/15 w części należącej do Gminy- Miasto  Tomaszów Mazowiecki wraz z budynkiem gospodarczym  oraz pracami towarzyszącymi na terenie nieruchomości.

Wyremontowana kamienica zyska 10 lokali mieszkalnych wykończonych pod klucz zlokalizowanych na I i II piętrze kamienicy, 4 lokale mieszkalne do których dostęp będzie z klatki nr I dostosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych i w tym celu zamontowana w niej zostanie winda umożliwiająca komunikacje pionową tym osobom. W poziomie parteru zachowane zostaną 3 lokale przeznaczone na usługi a na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna zasilająca części wspólne, wspomniany dźwig osobowy wraz z globalną kotłownią gazową dla całego budynku.

W całym budynku wykonane zostaną  nowe instalacje m.in. instalacja wod-kan, instalacja elektryczna, instalacja domofonowa, internetowa, TV, wentylacyjna oraz instalacja C.O.  wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej  zasilanej z globalnej kotłowni gazowej zlokalizowanej na parterze budynku. Ściany zewnętrzne budynku zyskają nowe elewacje wraz z  gruntowną  termomodernizacją i wszystkimi niezbędnymi obróbkami.

Zawarta umowa  zakłada również prace poza bryłą budynku głównego, wyremontowany zostanie budynek gospodarczy, gdzie prace polegać będą na odtworzeniu elewacji sprzed degradacji, wykonane zostanie nowe ogrodzenie od strony ul Grunwaldzkiej wraz z elektrycznie otwierana  bramą,  powstanie również utwardzone i zadaszone miejsce do gromadzenia odpadów komunalnych wyrównany i utwardzony zostanie również teren podwórza.

Na dniach teren budowy zostanie przekazany wykonawcy natomiast termin zakończenia prac przewidziany jest na I kwartał 2026r. po tym czasie mieszkańcy Tomaszowa jak i sam Tomaszów zyska 10 mieszkań komunalnych w ścisłym centrum Tomaszowa wraz z piękną elewacją widoczną z głównej płyty Placu Kościuszki.

 

Ważne telefony:

  • awarie instalacji elektrycznych - 505 724 898
  • awarie instalacji hydraulicznych - 505 725 234
  • awarie instalacji gazowych i C.O. - 603 243 807
  • kominiarz - zasoby komunalne - 607 300 076
  • kominiarz - Wspólnoty Mieszkaniowe -
    606 410 503 / 608 129 349

     

Zbuduj z nami swoje marzenia