Mieszkanie TM Plus ‒ uroczyste przekazanie kluczy do lokali mieszkalnych.

 

Mieszkanie TM Plus ‒ uroczyste przekazanie kluczy do lokali mieszkalnych.

 

                  W dniu 28 września 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do lokali mieszkalnych wybudowanych w ramach I Etapu Programu „Mieszkanie TM Plus” pierwszym lokatorom. W dwóch blokach mieszkalnych położonych przy ul. Borek 22/24 i Borek 22/24 A znajduje się 75 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych o powierzchni od 27,53 mkw. do 68,68 mkw oraz 82 miejsca parkingowe.

Przekazaniu lokali towarzyszyła konferencja prasowa z udziałem Waldemara Budy, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Rafała Ambrozika, senatora RP, Grzegorza Wojciechowskiego, posła RP oraz Wacławy Bąk, prezes Tomaszowskiego TBS Spólka z o.o. i Ryszarda Stompóra, przedstawiciela wykonawcy inwestycji. Gospodarzem konferencji był prezydent Marcin Witko.

Projekt „Mieszkanie TM Plus” powstał w II połowie roku 2017 roku, pierwszy nabór wniosków osób chętnych do przystąpienia do programu odbył się we wrześniu 2017 roku. Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji pomiędzy Tomaszowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, a Konsorcjum: Zakład Ogólnobudowlany „Waldi” Waldemar Gromek oraz INVEST - PM Spółka z o.o. z siedzibą w Radomiu nastąpiło w listopadzie 2019 r. Inwestycję zakończono 26 września 2021 r.

„Mieszkanie TM Plus” to autorski model budowy mieszkań społecznych, mieszkań opartych na programie rządowym Mieszkanie Plus”, ale trochę zmodyfikowanym. Są to mieszkania, które mieszkańcy będą mogli po 10 latach wykupić na własność.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. cieszy się z tak dużego zainteresowania inwestycją wśród mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Osoby, które przystąpiły do Projektu to zarówno osoby młode stanu wolnego, młode rodziny z małymi dziećmi, małżeństwa z wieloletnim stażem i nastoletnimi dziećmi oraz osoby dojrzałe (starsze). Są również osoby posiadające niepełnosprawność. Zauważyć należy, że są też rodziny, które mieszkają w zasobie komunalnym i zasobie Spółki lub też przeprowadzają się do Tomaszowa z okolicznych miejscowości (Opoczno. Piotrków Tryb.), ale też z innych miast np. z Legionowa.

Każdy blok został wyposażony w windę oraz w instalację fotowoltaiczną dla potrzeb zasilania administracyjnego tj. zasilanie części wspólnych, garaży wewnętrznych, klatki schodowe, dźwigi osobowe oraz oświetlenie zewnętrzne. Ciepło oraz ciepła woda użytkowa dostarczana jest do budynków przez Spółką Miejską ZGC. Część mieszkań zlokalizowanych na parterze posiada tarasy zlokalizowane na dachu garażu wewnętrznego, jako dach zielony. Każde mieszkanie wyposażone jest w instalacje elektryczną, telewizyjną, internetową, telefoniczną oraz domofonową. Lokale zostały wykończone w standardzie deweloperskim. Bloki zostały wyposażone w instalację hydrantową - przeciwpożarową, wentylację mechaniczną, detektory gazu w garażach wewnętrznych. Dla lokatorów, na poziome parteru, dostępne są pomieszczenia rowerowi oraz wózkowni.

Łączna wartość całej inwestycji (grunt, projekt techniczny, budowa budynków) to prawie 17 700 000, 00 zł. Średni koszt budowy nie przekroczył średnio 4 000,00 zł (cztery tysiące zł) za 1 mkw. powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego (koszt budowy lokali z tarasami jest większy). Czynsze lokali są wyliczone indywidualnie dla każdego mieszkania na podstawie kosztu budowy 1 mkw. lokalu i kwoty wniesionej partycypacji (od 35 000,00 do 50 000,00 zł). Czynsz zawiera między innymi ratę spłacanego kredytu.

Towarzystw informuje, że z końcem roku planowane jest rozpoczęcie naboru wniosków na II etap, który obejmuje dobudowanie dwóch bloków wzdłuż pierzei ulicy Barlickiego (budynki Barlickiego 18 i Barlickiego 22) z lewej i z prawej strony istniejącej kamienicy pod adresem Barlickiego 20. Podczas tego etapu planowana jest również przebudowa i kompleksowa modernizacja wspomnianej kamienicy. Obecnie powstaje dokumentacja projektowa jej przebudowy. Budynek przejdzie gruntowną termomodernizację. W kamienicy planowany jest montaż dźwigu osobowego. W projektowanych budynkach planowane jest łącznie 28 lokali – 24 lokale mieszkalne i 4 lokale użytkowe. Będą to budynki czterokondygnacyjne – parter z lokalami użytkowymi i 3 piętra z lokalami mieszkalnymi. Na budowę tych bloków wykonana jest już dokumentacja projektowa i uzyskane jest pozwolenie na budowę. Podczas tego etapu powstaną miejsca postojowe na terenie nieruchomości. Wykonane ma też zostać ogrodzenie terenu działek od strony ulicy Borek i monitoring nieruchomości. zamknięty.

Ważne telefony:

  • awarie instalacji elektrycznych - 505 724 898
  • awarie instalacji hydraulicznych - 505 725 234
  • awarie instalacji gazowych i C.O. - 603 243 807
  • kominiarz - zasoby komunalne - 607 300 076
  • kominiarz - Wspólnoty Mieszkaniowe - 609 554 855

Zbuduj z nami swoje marzenia